Vybrat výrobce je těžší než samotná okna

  • Petra Buráková
  • Výrobci

Výběr nových oken není jen o samotných oknech, zní to divně, ale je to pravda. Měli bychom se také zaměřit na výrobce a dodavatele, který nám okna dodá. Přece nikdo z nás nechce naletět a koupit předražený a nefunkční krám. Po přečtení tohoto článku byste měli mít jasno, jak vybrat nejvhodnějšího dodavatele.

výrobce oken

Jak vybrat výrobce?

Této fázi výběru nových oken byste měli vynaložit opravdu mnoho času, protože se to zkrátka vyplatí. Výběr výrobce je mravenčí práce, která obnáší brouzdání po internetu a pročítání diskuzí a fór. Vždy záleží na všech článcích, tedy jak na výrobci, dodavateli i montážní firmě, pokud jsou použity nekvalitní materiály, výsledkem je opravdu špatné okno, které je vlastně vyrobeno kvalitně! Vy máte možnost koupit okno přímo do výrobce, dodavatele nebo dokonce dealera dodavatele, výběr záleží jenom na vás a vašich preferencích.

Jak je to s cenou?

Ať se rozhodnete pro kohokoliv, každý chce na oknech něco vydělat, proto se můžete setkat s různými cenami za dané okno. Jak je to možné? Jednoduše proto, že například dodavatel dostane od výrobce výrazně nižší cenu, dealer má příznivější cenu a vy máte také jinou cenu, zpravidla nejvyšší.

Někdy je lepší si připlatit

Obecně platí, že honba za co nejnižší cenou je ta nejvhodnější. Mnohem častěji byste měli upřednostnit například kvalita výrobků nebo služeb. Pokud se například rozhodnete pro dodavatele, měli byste znát jeho vztah a vazby s výrobcem oken. Nakupovat okna od dodavatele je nejvýhodnější řešení, protože získáte nejvýhodnější cenu a největší pravděpodobnost kvality služeb. Další přípustnou variantou je koupě oken přímo od výrobce, načež si dejte pozor na specializaci nebo retail trh, právě kvůli doprovodným službám.

Polská okna...

Mnoho lidí naráží na české montážníky, kteří však montují okna vyrobená v Polsku. Koupit nebo nekoupit? To je dilema. Stejně jako u nás i v Polsku seženete kvalitní kousky, ale i "šunty". Bohužel pokud se rozhodnete pro okna, která mají příznivou cenu a jsou z Polska, máte velkou naději, že koupíte méně kvalitní kousky. Poláci jsou obchodníci a přistupují k odběratelům poněkud chladněji, než je zvykem třeba u nás. Proto může nastat situace, že v případě kladně uznané reklamace u českého dodavatele, tak musí být i u výrobce. Proto je lepší volit česká okna a české dodavatele, ovšem je potřeba pečlivě vybírat, protože i česká okna mohou být vlastně polská, což je smutné, ale občas tomu tak je.


Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.