Trápí vás rosení oken?

Máte nová okna, je docela jedno, jestli se jedná o plastová okna nebo euro okna, prostě jsou nová a vy si konečně po týdnu, kdy se váš byt nebo dům proměnil na staveniště můžete oddechnout a začít se kochat perfektním výhledem. Při výběru jste vybírali rozumně, zaměřili jste se na ty nejdůležitější parametry a nyní chcete, aby okna šetřily náklady vydané za vytápění, což je logické. Při prvních chladnějších dnech však zjistíte, že na parapetech stojí voda a omítky kolem oken jsou také promočené, jakto?

rosení oken

Rosení oken je opravdu nepříjemná situace, protože musíte minimálně každé ráno otírat vodu z parapetů a zasklení. Nehledě na to, že po nějakém čase se začne v těchto velmi vlhkých místech tvořit plíseň a jiné mikroorganismy, jejichž spory nejsou to nejlepší pro naše tělo.

Proč se okna rosí?

Příčin, proč se na oknech objevuje voda je hned několik. Například se může se jednat o vyšší vlhkost v bytě, zejména v koupelně nebo v kuchyni, při vaření. Dalším důvodem může být "odfušovaná" práce řemeslníků, kteří okno špatně osadili. V tomto případě stačí špatně ukotvený rám, který se deformuje a tím se vytvoří netěsnosti, kudy proudí chladný vzduch dovnitř. Tímto ochlazením dojde ke srážení teplého a studeného vzduchu a vytvoří se kondenzát, který někdy může zamrznout!

Jak rosení oken odstranit?

Máte problém s rosením oken? Pokud ano, chcete se toho na dobro zbavit, ale jak? Pokud je důvodem rosení plastových oken například špatná tepelná izolace, je na místě okna vyměnit. Pokud máte dřevěná okna, šikovný truhlář dokáže okna upravit tak, že například vymění zasklení nebo upraví osazovací spáry. Dalším řešením může být úprava topné soustavy, kdy se nasměruje teplý vzduch z radiátorů podél oken. V extrémních případech můžete odstranit parapet pro lepší cirkulaci vzduchu. Pokud chcete celému problému předejít, obraťte se na specializovanou firmu, například Rekonstrukcezlin.cz

 


Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.