Euro okna: Moderní a přesto ze dřeva

  • Petra Buráková
  • Euro Okna

Uvažujete o euro oknech? Proč ne, jedná se o moderní okna vyrobená z tradičních materiálů. Spojují v sobě inovativní technologie a klasické materiály, přičemž toto pouto funguje více než dobře. Pojďme se podívat na to, co euro okna jsou a jaké mají výhody.

euro okna

Dřevěná okna? Proč ne...

Hned v úvodu je potřeba zmínit, že sice jsou vyrobená ze dřeva, ale díky moderním technologiím použitým při výrobě, tak splňují kvalitativní požadavky. Jak jsem již nastínil, stavebním kamenem je dřevo, tedy přírodní materiál, který si zanechává své původní vlastnosti, mimo jiné propouští vlhkost. Moderní euro okna mají výborné vlastnosti a pokud jim dopřejete kvalitní povrchovou úpravou a údržbu, vydrží věčně.

Při výběru euro oken je nutné se zaměřit na:

  1. zasklení,
  2. těsnění,
  3. kování,
  4. prvotřídní dřevo.

Pokud najdete výrobce, který splní všechny parametry ve špičkové kvalitě, poté se nemusíte bát toho, že okny bude v zimě utíkat teplo a vy proděláte. Euro okna se vyrábí z lepených hranolů tak, aby nedošlo ke zkroucení. Pro ty, kteří sice chtějí dřevo, ale plně mu nedůvěřují existuje varianta vyrobená z kombinace hliníku a dřeva.

Výhody euro oken

Euro okna budou volit milovníci přírody, ale také ekologicky smýšlející jedinci, uvědomělí složité recyklace plastových oken. Tím se dostáváme k první z výhod, tedy přírodní materiál dřevo. Díky tomu, že se jedná o dřevo, velmi snadno si okna můžete doladit pomocí kvalitních lazur dle svého interiéru nebo barvy fasády, což není na škodu.

Nevýhody euro oken

Vše má své pro a proti neboli klady a zápory. Nejinak tomu je i u euro oken. Mezi jejich asi jedinou a největší nevýhodu patří nutnost pravidelné údržby. Jednou za určité období je potřeba okna zbrousit a natřít novou lazurou. Dostupnost těchto produktů je výborná, tudíž to chce jen tu práci, nicméně určitě najdete firmy, které vám to z radostí udělají. Tento proces je hodně dělat jednou za osm let.

 


Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.