Správné zasklení udělá divy

  • Petra Buráková
  • Euro Okna

Co by bylo okno bez skla, to totiž plní několik funkcí, zejména však dokáže pořádně ušetřit vaše peníze nebo vaše nervy, proč? Kvalitní zasklení dovede ovlivnit náklady za topení, snížit hluk z venku nebo lépe zabezpečit sebe nebo váš majetek. Proto je nutné nepodcenit výběr a pořádně se poradit, než uděláte chybu.

zasklení oken

Obecné rady pro výběr zasklení

Při výběru zasklení je vhodné brát v potaz umístění oken, nachází-li se například na serverní straně, nejlepší volnou jsou skla s velkou mírou tepelné izolace, protože vás sluníčko v zimních měsících příliš nezahřeje. Stěžujete si na zvýšený hluk z ulice, například od tramvají, je nutné sáhnout po sklech s dobrou akustickou izolací. Nakonec je tady i otázka bezpečnosti i tu dovedou z velké části vyřešit skla, pomocí speciálních více vrstvených skel a fólií.

Dvojsklo nebo trojsklo?

To, co znáte od svých babiček, tedy jednoduché sklo, to už dnes snad ani do moderních oken neseženete. Nejběžněji používaným typem zasklení je dvojsklo, které je vyplněno izolačním plynem a zároveň mají pokovovány vnitřní povrchy. Díky vysokým nárokům na úsporu energií jsou dvojskla postupně nahrazována trojskly, kde lze dosáhnout lepších hodnot u důležitých parametrů.

Zasklení tlumící hluk

Znervózňují vás každou chvíli projíždějící tramvaje nebo návštěvníci baru pod vámi? Při výběru byste o tomto faktu měli informovat prodejce, který nová okna opatří speciálním zasklením s protihlukovou folií. Pro extrémní odhlučnění je potřeba volit i profil okenního rámu, ten by měl mít středový systém těsnění.

Zasklení proti slunci

Plánujete-li instalovat do svého domu opravdu velká okna, kvůli lepšímu prosvětlení interiéru, musíte zvážit, zda nebude v létě docházet k přehřívání. Pokud je toto okno umístěno tam, kde celý den svítí slunce, měl byste volit tzv. skla s regulovaným prostupem slunečního záření.


Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.