Fasáda jako jedno velké okno? Není problém

Pokud Vás klasické fasádní systémy nudí, je tady možnost, kterou se zajisté odlišíte od ostatních domů. Existují tzv. skleněné fasády a jak název napovídá, jak izolační materiál je zde použito sklo. Díky nejmodernějším technologiím jsou tyto fasády schopny vyrábět elektrickou energii, čímž zajišťují ekologickou hospodárnost.

skleněná fasáda

Skleněné fasády se dají charakterizovat jako:

  • moderní,
  • průhledné,
  • s prestižním dojmem.

Minimální energetická náročnost

Projekční kanceláře jsou tlačeny do někdy nesmyslných projektů. Do roku 2020 se u nových staveb, energetická náročnost na vytápění, ohřev vody, větrání a klimatizaci musí rovnat téměř nule! A právě toto nahrává na smeč skleněným fasádám, které jsou multifunkční.
Moderní fasády budou mít v sobě integrovány například osvětlení, tepelné výměníky pro výrobu solárního tepla a prvky určené k mechanickému větrání.

Vzduch, který brání ohřevu fasády

Velmi zajímavým, jak z hlediska architektury, tak i funkčnosti je budova Centrum Festo Automation v Esslingenu, kde můžeme vidět, jak to vlastně funguje v praxi. Šestnácti patrová budova, která byla otevřela v roce 2015, se pyšní poměrně sofistikovaným energetickým systémem. Její skleněná fasáda o rozloze 8 500 m2, se řadí mezí tzv. provětrávané, protože dochází ke konstantní cirkulaci vzduchu mezi protislunečním štítem a hliníkovou konstrukcí modulové fasády se sklem. Výsledkem je, že horko neproniká do budovy, tudíž se nemusí tolik klimatizovat.

Neprůsvitné sklo?

Společnost Seele Group přišla s inovativním produktem Iconic Skin, tedy neprůsvitným sklem. Jedná se o speciální modulární systém neprůsvitných skleněných fasád, které jsou navrženy pro použití v administrativních nebo průmyslových budovách. Fasáda spojuje několik úsporných faktorů a podpůrných prvků, dále má výborné tepelněizolační vlastnosti a dosahuje hodnot prostupu tepla kolem 0,40 W/m²K. Další z jeho výhod je ve velmi nízké výrobní ceně, což ze skleněných fasád udělá dostupnější. Použití tohoto materiálu vede opět k úspoře nákladů na vychlazení budovy v parných dnech.

 


Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.