Moderním designovým prvkem jsou světlíky

Potřebujete osvětlit schodiště v rodinném domě? Chcete příjemné denní světlo? Nechte si nainstalovat světlík, ten je určený k prosvětlování nejenom průmyslových objektů, ale i rodinných domů. Světlíky jsou k dostání hned v několika variantách, vybrat jej můžete na základě designu střechy nebo architektury domu.

světlíky thermont

Světlíky zažily jako slávu tak i prudký pád, nyní se jim blýská na lepší časy, protože se těší docela velké popularitě. Historie sahá do začátků 20. století, kdy se světlíkem nazývala šachta, vertikálně protínající celý dům. Byly uzpůsobeny k odvětrávání spíží nebo koupelen. Někdy můžeme ve světlících spatřit rozvody TV nebo internetu.

Moderní pojetí světlíků a jejich výhody

Světlíky se dnes používají ke mnohem lepším účelům, než je větrání záchodů, jsou totiž součástí střech a zastupují klasickou světelnou elektroinstalaci. Najít je můžeme v průmyslových halách, schodištích ale také jako v moderních rodinných domech nebo bytech. Výhodu těchto světlíků je fakt, že přivedou do těchto prostorů blahodárné denní světlo, a navíc ušetříte náklady za osvětlení.

Výhody světlíku:

  1. Přirozené osvětlení denním světlem,
  2. Úspora elektrické energie,
  3. Designový a funkční prvek,
  4. Dělá interiér útulnější díky přirozenému vnímání barev,
  5. Snižuje ospalost, únavu a tím odvrací vznik depresí,
  6. Poskytuje efektivní výměnu vzduchu.


Montáž světlíku není složitá

Světlík se umisťují na střechu, popřípadě na střešní konstrukci. Otvor, který je nutný vytvořit je utěsněn montážní pěnou. Samotná světlík se skládá z rámu a průhledné plastové desky, odolné vůči povětrnostním vlivům. Máte-li světlík, který nechcete nijak, situace je o poznání jednodušší. Chcete-li kvalitní firmu, která vám světlík pomůže vybrat a zároveň jej i nainstaluje, doporučím Thermont.


Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.